Svatomartinské hody 2013 v Brně

Svatomartinské hody se konají v brněnských restauracích, na náměstí Svobody,v Městském divadle a prostorách brněnského podzemí. Milovníci dobrého jídla a vína se mohou těšit na svatomartinské speciality a gastronomická překvapení od nejlepších brněnských šéfkuchařů.
Oslavu mladého vína a svatomartinské husy zahájí 11. listopadu slavnostní žehnání svatomartinskému vínu v Katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově, odkud se vydá průvod v čele se sv. Martinem přes město na náměstí Svobody. Úderem 11. hodiny zde otevřením první lahve mladého svatomartinského vína a přípitkem odstartuje Košt svatomartinského vína.

K hlavním novinkám letošního ročníku patří rozšíření míst, kde si obyvatelé i návštěvníci Brna mohou v průběhu týdne hodovou atmosféru užít. V části podzemních chodeb a sklepů, kam se veřejnost běžně nedostane, budou ve dnech 12. – 16. listopadu probíhat speciální komentované prohlídky s degustací svatomartinských vín a doprovodným programem.
Hody si mohou návštěvníci užít také v Městském divadle Brno a ve dvou desítkách restaurací, ve kterých budou podávána speciální svatomartinská menu.

Místo konání: brněnské restaurace, brněnské podzemí, náměstí Svobody, Městské divadlo Brno

Kam za zábavou