Vánoce v Mikulově začínají pod radnicí

Sobotu 14. prosince ovládne Náměstí sváteční vánoční atmosféra. Živý betlém, vánoční jarmark, kulturní program či dílničky pro děti.

Od deseti hodin dopoledne čeká na návštěvníky vánoční trh s nabídkou rukodělných výrobků. Nebudou chybět ani stánky s kulinářskými dobrotami a něčím pro zahřátí, například můžete ochutnat různé druhy rybích polévek.

Své práce zde budou prezentovat i klienti zařízení Srdce v domě či děti z místního Dětského domova. „Nákupem výrobků podpoříte volnočasovou činnost našich dětí. Finanční prostředky, které z prodeje získáme, využijeme opět na pořízení pomůcek a materiálu pro další kreativitu a rozvoj dětí,“ doplnila Pavlína Kostková, zástupkyně ředitelky Dětského domova.
Sortiment vánočního trhu se tak může stát vítanou inspirací pro poslední nákupy dárků.

Od 13.30 hodin začne na pódiu kulturní program, který zahájí vystoupení zpěvačky a herečky Yvetty Blanarovičové. Její repertoár nabídne muzikálové skladby, ale i písničky z pohádek či tradiční koledy. Vánoční pásmo říkanek a koled představí MŠ Sluníčko a MŠ Zelený ráj a závěr programu bude patřit živým rytmům skupiny Ukulele Orchestra jako Brno.

Na odpoledne připravilo v tanečním sále městského úřadu občanské sdružení 7 Dní výtvarné dílničky. „Děti si zde můžou vyrobit hvězdičky na stromeček z obalů od čajových pytlíků, vánoční přáníčka či jmenovky na dárky. Vyzkoušet si budou moci i zdobení perníčků“, uvedla Jiřka Falková, předsedkyně sdružení.

„Celou akci si můžete zpříjemnit i prohlídkou památek, například Dietrichsteinské hrobky či kostela sv. Václava. Obě památky budou zpřístupněny v době od 10 do 15 hodin,“ dodala k akci Marcela Koňáková, ředitelka pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová.

Další informace k akci naleznete zde.

Kam za zábavou